Esperal Warszawa

Esperal – element wspomagający powrót do trzeźwości to dawna handlowa nazwa preparatu do implantacji, stosowanego w  leczeniu wspomagającym chorobę alkoholową.

Esperal - Zaszycie Esperalem - Wszywka Alkoholowa - Warszawa

Esperal to dawna handlowa – preparatu stosowanego w  leczeniu wspomagającym choroby alkoholowej. Występuje w formie doustnych tabletek oraz jałowych tabletek przeznaczonych do implantacji.

Stosowany jest dla wybranych i współpracujących pacjentów jako element całościowego programu walki z chorobą alkoholową. Zazwyczaj wszywany jest lub podawany osobom uczestniczącym innych elementach w terapii uzależnień takich, jak:  psychoterapia, terapia grupowa czy techniki behawioralne.

Wszywanie i zażywanie disulfiramu jest dozwolone i stosowane, ale nie jest popierane przez wielu wybitnych specjalistów w dziedzinie leczenia choroby alkoholowej.

Z kolei odtruwanie alkoholowe to zalecany zabieg, który pozwala na skuteczne przywrócenie zdolności organizmu do normalnego życia. Jednocześnie jest elementem koniecznym do rozpoczęcia dążenia do trzeźwości, choć dla zachowania efektów zabieg musi być uzupełniony szeregiem terapii, także grupowych, które zapobiegną sięganiu po alkohol.

Zachęcamy do skorzystania z detoksu alkoholowego w domu – to terapia, która w znanym środowisku i przy obecności osób bliskich pozwoli na przerwanie ciągu, szybki powrót do normalności i przygotuje pacjenta do terapii uzależnień jednocześnie minimalizując ryzyko wystąpienia objawów zespołu abstynencyjnego.

Jak przebiega zabieg wszycia Esperalu

Zabieg wszywania Esperalu wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, który wszywa preparat w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wprowadza preparat na głębokość ok. 6-7 cm podpowięziowo w mięśniu, a następnie zaszywa skórę. Szwy ściąga się po ok. 7-10 dniach.  Nasi lekarze takie zabiegi wykonują zarówno w gabinecie, jak i w domu pacjenta, ponieważ nie wymagają one wykorzystania specjalistycznych narzędzi.

Esperal – pomaga wstrzymać się od spożycia napojów alkoholowych

Esperal to lek awersyjny, przy którym obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów alkoholowych. Powoduje on radykalną zmianę metabolizmu alkoholu co sprawia, że wraz ze spożyciem alkoholu wzrasta w organizmie poziom aldehydu octowego – trującej substancji wywołującej objawy zatrucia – ostrą nietolerancję alkoholu. W efekcie kumulowania się aldehydu octowego może dojść do:

 • rozszerzenia naczyń (zaczerwienienie twarzy),
 • spadku ciśnienia tętniczego,
 • przyspieszenia rytmu serca,
 • nadmiernej potliwości,
 • zaburzeń oddychania,
 • duszności,
 • nudności,
 • wymiotów,
 • lęku.

Objawy mogą utrzymywać się nawet przez kilka godzin.

Wszywaj  Esperal – nie pij!

Podniesiony poziom aldehydu octowego może pogłębiać stopień zaawansowania takich chorób jak:

 • niewydolność nerek,
 • niewydolność wątroby,
 • choroby układu oddechowego,
 • choroby serca,
 • cukrzyca,
 • padaczka.

Decydując się na wszycie/przyjmowanie doustne disulfiramu pacjent musi być świadomy niebezpieczeństw związanych z ryzykiem spożycia nawet śladowych ilości alkoholu, które w niektórych przypadkach mogą prowadzić do śmierci.

Obsługujemy wszystkie dzielnice Warszawy oraz miejscowości okolicznych powiatów, w tym: Anin, Bródno, Brwinów, Garwolin, Grójec, Góra kalwaria, Halinów, Izabelin, Jasienica, Józefów, Kobyłka, Karczew, Konstancin jeziorna, Legionowo, Łomianki, Marki, Milanówek, Mokotów, Nasielsk, Nieporęt, Ursynów, Piastów, Płońsk, Podkowa leśna, Piaseczno, Pułtusk, Pruszków, Radzymin, Rynia, Serock, Słupno, Stara Miłosna, Sulejówek, Tarchomin, Tarczyn, Wesoła, Wilanów, Wola, Wołomin, Wyszków, Zacisze, Zakręt, Ząbki, Zielonka, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Błonie, Ochota, Otwock.

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pomagamy w leczeniu uzależnień alkoholowych.

Zadzwoń
Dojazd