Detoks Warszawa

Zrób pierwszy krok postaw na detoks.

Chcesz zerwać z nałogiem alkoholowym? Detoks to zarazem pierwszy i konieczny krok w kierunku trzeźwości. 

detoksykacja alkoholowa w domu - Warszawa
Odtruwanie alkoholowe Warszawa

Detoks, inaczej zwany także odtruciem lub detoksykacją alkoholową, to jeden z podstawowych elementów wychodzenia z alkoholizmu. To zarazem pierwszy i konieczny krok w kierunku trzeźwości.

Detoksykacja alkoholowa powinna być przeprowadzana pod nadzorem lekarza, który podczas podawania leków kontroluje objawy odstawienia alkoholowego.

 

Odtrucie alkoholowe w domu? To możliwe!

W przypadku łagodnych i umiarkowanych objawów zespołu abstynencyjnego  zachęcamy do skorzystania z usługi odtrucia alkoholowego w domu. To bezpieczne, wygodne i komfortowe rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się na przerwanie ciągu alkoholowego.  Nasi doświadczeni lekarze podczas przeprowadzania detoksykacji stale monitorują stan zdrowia pacjenta.

Korzystając z naszych usług masz pewność, że dołożymy wszelkich starań, aby złagodzić wyzwania związane z wychodzeniem z nałogu. Przepisujemy pacjentom leki pozwalające zachować trzeźwość. Preparaty te podawane są zazwyczaj po odtruciu alkoholowym. Do grupy medykamentów wspierających trzeźwość i wspomagających zmniejszenie głodu alkoholowego zaliczyć należy:

  • Leczenie awersyjne – Esperal.
  • Leczenie zmniejszające dalszą chęć picia alkoholu.
  • Leczenie przeciwlękowe.
  • Leczenie nasenne.

Nasi lekarze gwarantują pełną dyskrecję – obowiązuje nas tajemnica lekarska, z której może nas zwolnić jedynie decyzja sądu w sprawie karnej. Wszelką dokumentację prowadzimy wyłącznie w formie papierowych kart i przechowujemy w ściśle chronionych miejscach, zatem gwarantujemy wysoki stopień zabezpieczenia danych przed wydostaniem się na zewnątrz. Korzystając z naszych usług masz pewność, że informacje na temat Twojej choroby pozostaną wyłącznie pomiędzy Tobą, a naszym lekarzem.

 

Trwaj w trzeźwości – programy i szkolenia

Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z programów umożliwiających trwanie na drodze trzeźwości. W tym celu proponujemy przyłączenie się do grup samopomocowych  np. Anonimowych Alkoholików czy realizację programu 12-kroków lub innych programów opartych o metody poznawcze.

Trzeźwiejący alkoholicy potrzebują często szeregu szkoleń usprawniających umiejętności życiowe. Wśród najpopularniejszych zalecamy szkolenia z zakresu:

  • zarządzania gniewem,
  • radzenia sobie ze stresem,
  • ustalania celów życiowych,
  • spędzania wolnego czasu,
  • rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych.

Niezwykle ważnym elementem terapii jest umiejętność rozpoznawania sytuacji, które mogą spowodować nawrót choroby oraz sposobów, jak ich unikać.

 

Przerwanie ciągu alkoholowego – metody domowe kontra farmakologia

Detoks jest podstawowym sposobem na przerwanie ciągu alkoholowego. Zaleca się farmakologiczne odtruwanie – znacznie łagodzi ono objawy zespołu abstynencyjnego.  Natomiast metody domowe, zazwyczaj polegające na przymusowym odstawieniu alkoholu, nasilają ryzyko drgawek lub delirium.

Detoks farmakologiczny polega na podawaniu pacjentowi leczenia przeciwlękowego, uspokajającego i nasennego. W ten sposób, dzięki wyciszeniu, trzeźwiejący nie odczuwa tak silnych lęków, niepokoju, drżenia i pobudzenia.

Dodatkowym elementem detoksu są kroplówki, których zadaniem jest uzupełnienie elektrolitów w wyniszczonym chorobą organizmie oraz odżywienie mózgu za pomocą dostarczanej glukozy. Leki podawane dożylnie wyciszają organizm i działają nasennie powodując, że alkoholicy podczas podawania leku często zasypiają.

Obsługujemy wszystkie dzielnice Warszawy oraz miejscowości okolicznych powiatów, w tym: Anin, Brwinów, Garwolin, Grójec, Góra kalwaria, Halinów, Izabelin, Jasienica, Józefów, Kobyłka, Karczew, Konstancin jeziorna, Legionowo, Łomianki, Marki, Milanówek, Nasielsk, Nieporęt, Piastów, Płońsk, Podkowa leśna, Piaseczno, Pułtusk, Pruszków, Radzymin, Rynia, Serock, Słupno, Stara Miłosna, Sulejówek, Tarczyn, Wesoła, Wołomin, Wyszków, Zacisze, Zakręt, Ząbki, Zielonka, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Błonie, Otwock.

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pomagamy w leczeniu uzależnień alkoholowych.

Zadzwoń
Dojazd