Głód alkoholowy – objawy

Głód alkoholowy – objawy

Osoby, które zmagają się z problemem alkoholizmu, bardzo często wpadają w głód alkoholowy. To stan, który – jak sama nazwa wskazuje – wywołuje ogromne pragnienie spożycia alkoholu, koncentrujące się przede wszystkim na psychice. Nie oznacza to jednak, że głód alkoholowy nie daje objawów odczuwanych fizycznie. Przeciwnie – im większy stopień zaawansowania nałogu, tym bardziej głód alkoholowy przedziera się do wszystkich sfer życia pacjenta. Jakie są objawy głodu alkoholowego i czy organizm daje wcześniej jakieś sygnały ostrzegawcze?
Czytaj dalej

Kroplówka na kaca – jak działa i czy warto?

Kroplówka na kaca – jak działa i czy warto?

Nadmierne spożycie alkoholu wiąże się z negatywnymi objawami – m.in. bólem głowy i dużym pragnieniem. Czy stosowana coraz częściej kroplówka na kaca jest bezpiecznym rozwiązaniem? W jakich sytuacjach warto ją podać i jakich efektów można się spodziewać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się czy kroplówka na kaca jest rzeczywiście potrzebna.

Czytaj dalej

Jak usunąć esperal?

Jak usunąć esperal?

Chociaż wielu Polaków decyduje się na wszyty podskórnie lek disulfiram (esperal), wielu pyta też o to jak usunąć wszywkę alkoholową. Motywacją do rozpoczęcia detoksu i skorzystania z wszywki jest najczęściej perspektywa życia w trzeźwości. Powody, dla których chce się tą wszywkę usunąć są różne – od naturalnego strachu przed porażką, po poczucie walki z wygraną i wyjście z nałogu. O czym trzeba pamiętać zarówno w pierwszej, jak i w drugiej sytuacji?

Czytaj dalej

Jak odtruć organizm po ciągu alkoholowym?

Jak odtruć organizm po ciągu alkoholowym?

Zastanawiasz się na czym polega odtrucie alkoholowe? Masz wątpliwości co do bezpieczeństwa tego procesu i nie wiesz jakie są jego efekty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się nie tylko na czym polega, ale też ile trwa odtrucie alkoholowe. Nawet jednorazowe nadużycie alkoholu może doprowadzić do zatrucia organizmu – dokładnie tak jak w przypadku trwającego ciągu alkoholowego. Czy odtrucie musi odbywać się w specjalnych, poświęconych temu oddziałach szpitala czy możliwy jest dojazd lekarzy do domu pacjenta?
Czytaj dalej

Skutki uboczne esperalu

Skutki uboczne esperalu - profesjonana pomoc

Esperal, jeden ze sposobów na wspomaganie w  leczeniu alkoholizmu, to ratunek, po który sięga wielu chorych. Ma wiele zalet. Przede wszystkim jest dyskretny, tabletka jest niewidoczna dla osób postronnych, blizna po wszywce alkoholowej pozostaje niewielka, a sam zabieg wykonuje się w znieczuleniu. Po wszyciu esperalu można jednak zaobserwować wiele skutków ubocznych. Dobrze jest zapoznać się z nimi wcześniej i przygotować się na ewentualne niedogodności. Czytaj dalej

Odtrucie alkoholowe – czy warto?

Odtrucia alkoholowe Warszawa - profesjonana pomoc

Problem z nadużywaniem alkoholu  jest przyczyną wielu życiowych tragedii. Rozpad rodziny, utrata przyjaciół, a w końcu wpadanie w ciągi alkoholowe utrzymujące się przez kilka dni,  tygodni, nawet miesięcy. Alkoholik nie panuje nad swoim piciem, a alkohol powoli zabija w nim wiarę w sens życia. Jeśli nie potrafisz stawić czoła codzienności bez sięgania po kieliszek trunku, a najbliżsi cierpią, bo nie potrafią przekonać cię, że alkohol jest twoim problemem – zdecyduj się na odtrucie alkoholowe, dzięki któremu odzyskasz zdrowie i rozpoczniesz życie w trzeźwości. Czytaj dalej