Jak wygląda odtrucie alkoholowe w domu?

Odtrucie alkoholowe polega na uzupełnieniu elektrolitów i płynów organizmu osoby, która w ostatnim czasie nadużywała alkoholu. Podczas zabiegu przeprowadzanego w warunkach domowych lekarz podaje kroplówki z elektrolitami, glukozą podawane są też witaminy. Podczas okresu nadmiernego picia dochodzi do utraty płynów i zaburzeń elektrolitowych, powstaje też deficyt witamin z grupy B.

Odtrucie alkoholowe ma łagodzić objawy abstynencyjne więc podawane są też leki silnie działające uspokajająco i przeciwlękowo. Dla złagodzenia objawów abstynencyjnych takich jak niepokój, lęki, drżenia bezsenność, podawane jest relanium czyli diazepam, często w dość dużych dawkach. Zabieg jest całkowicie niebolesny – lekarz wkłuwa się do żyły pozostawia venflon na czas zabiegu. Już po pierwszych minutach odtrucia alkoholowego pacjent czuje ulgę – ustępują drżenia, znika lęk i niepokój. Pod koniec zabiegu pacjent czuje senność i jest zrelaksowany znika chęć napicia się alkoholu.

Odtrucie alkoholowe w domu pacjenta powinno być prowadzone w obecności rodziny lub bliskich znajomych. Pacjent po odtruciu nie powinien zostawać sam, będzie senny z zaburzeniami równowagi, często zdezorientowany. Pacjent podczas zabiegu jest monitorowany i obserwowany przez lekarza. Na bieżąco są dobierane odpowiednie dawki leków i ilość kroplówek. Po zabiegu odtrucia lekarz ponownie bada pacjenta i przepisuje odpowiednie leki mające zmniejszyć chęć napicia się alkoholu w nadchodzących dniach. Pacjenci zwykle dobrze reagują na taka terapię i wychodzą z ciągu alkoholowego. Problem alkoholizmu jednak pozostaje.

Lekarz podczas odtrucia alkoholowego rozmawia z pacjentem i rodziną posuwając dostępne i dostosowane do stanu pacjenta sposoby terapii alkoholika.

 

Otrucia alkoholowe warszawa, detoksykacja alkoholika
Odtrucie alkoholowe jest przeprowadzane przez bardzo doświadczony zespół lekarzy mający długoletnia praktykę i znajomość zagadnień choroby alkoholowej.

Zachęcamy do zamówienia wizyty domowej pod numerami telefonu 222431838  692692999

Realizujemy wizyty domowe w Warszawie i okolicach. Odtruwamy i wszywamy Esperal.

Dojeżdżamy do miejscowości podwarszawskich tj. Legionowo, Łomianki, Józefów, Słupno, Halinów, Izabelin, Nieporęt, Piaseczno, Zielonka, Ząbki, Marki,Konstancin, Milanówek, Wołomin, Stara Miłosna, Sulejówek, Jasienica, Pruszków, Radzymin,Anin, Wesoła, Zacisze, Kobyłka, Serock, Rynia, Zakręt.

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pomagamy w leczeniu uzależnień alkoholowych.

Zadzwoń
Dojazd