Odtrucie alkoholowe – jak wygląda?

Odtrucie alkoholowe, jak wygląda?

Odtrucie alkoholowe polega na uzupełnieniu elektrolitów i płynów organizmu osoby, która w ostatnim czasie nadużywała alkoholu. Podczas zabiegu przeprowadzanego w warunkach domowych lekarz podaje kroplówki z elektrolitami, glukozą podawane są też witaminy. Podczas okresu nadmiernego picia dochodzi do utraty płynów i zaburzeń elektrolitowych, powstaje też deficyt witamin z grupy B.

Odtrucie alkoholowe,

ma łagodzić objawy abstynencyjne więc podawane są też leki silnie działające uspokajająco i przeciwlękowo. Dla złagodzenia objawów abstynencyjnych takich jak niepokój, lęki, drżenia bezsenność, podawane jest relanium czyli diazepam, często w dość dużych dawkach. Zabieg jest całkowicie niebolesny – lekarz wkłuwa się do żyły pozostawia venflon na czas zabiegu. Już po pierwszych minutach odtrucia alkoholowego pacjent czuje ulgę – ustępują drżenia, znika lęk i niepokój. Pod koniec zabiegu pacjent czuje senność i jest zrelaksowany znika chęć napicia się alkoholu.

Odtrucie alkoholowe w domu pacjenta

powinno być prowadzone w obecności rodziny lub bliskich znajomych. Pacjent po odtruciu nie powinien zostawać sam, będzie senny z zaburzeniami równowagi, często zdezorientowany. Pacjent podczas zabiegu jest monitorowany i obserwowany przez lekarza. Na bieżąco są dobierane odpowiednie dawki leków i ilość kroplówek. Po zabiegu odtrucia lekarz ponownie bada pacjenta i przepisuje odpowiednie leki mające zmniejszyć chęć napicia się alkoholu w nadchodzących dniach. Pacjenci zwykle dobrze reagują na taka terapię i wychodzą z ciągu alkoholowego. Problem alkoholizmu jednak pozostaje.

Lekarz podczas odtrucia alkoholowego rozmawia z pacjentem i rodziną posuwając dostępne i dostosowane do stanu pacjenta sposoby terapii alkoholika.

 

 

Otrucia alkoholowe warszawa, detoksykacja alkoholika
Odtrucie alkoholowe jest przeprowadzane przez bardzo doświadczony zespół lekarzy mający długoletnia praktykę i znajomość zagadnień choroby alkoholowej.

 

Odtrucie alkoholowe

Zachęcamy do zamówienia wizyty domowej pod numerami telefonu 222431838 Numer telefonu komórkowego 692692999

Realizujemy wizyty domowe w Warszawie i okolicach. Odtruwamy i wszywamy Esperal

Odtruwamy w Warszawie: Bemowo, Bielany, Mokotów, Praga Południe, Praga Północ, Targówek, Ursynów, Wola, Tarchomin, Białołęka, Ursus, Sadyba,Warszawa Śródmieście, Rembertów, Ochota, Wilanów, Żoliborz, Miedzeszyn Wawer, Saska Kępa, Falenica, Grochów, Włochy, Międzylesie. i okolicach.

Dojeżdżamy do miejscowości podwarszawskich tj. Legionowo, Łomianki, Józefów, Słupno, Halinów, Izabelin, Nieporęt, Piaseczno, Zielonka, Ząbki, Marki,Konstancin, Milanówek, Wołomin, Stara Miłosna, Sulejówek, Jasienica, Pruszków, Radzymin,Anin, Wesoła, Zacisze, Kobyłka, Serock, Rynia, Zakręt.