Odtrucie alkoholowe, delirium

Jeśli jesteś zależny od alkoholu masz silne pragnienie picia alkoholu. Ponadto, organizm przyzwyczaja się do dużych ilości alkoholu. W związku z tym, w abstynencji pojawiają się objawy odstawienia 3-8 godzin po ostatnim drinku kiedy efekt alkoholu słabnie. Tak więc, nawet jeśli chcesz przestać pić, często jest to trudne z powodu objawów odstawiennych.

Objawy odstawienia to: nudności (mdłości), przy czym „trzęsie” (drżenie), pocenie się, pragnienie alkoholu, lęki – po prostu uczucie okropne. Drgawki występują w małej liczbie przypadków. W rezultacie, picia alkoholu regularnie organizm uzależnia się od alkoholu. Stosowane są odtrucia alkoholowe. aby uniknąć tych objawów. Po odstawieniu alkoholu zespół abstynencyjny zwykle trwa 5-7 dni, ale nieodparte pragnienie alkoholu może trwać dłużej.

Delirium tremens (DTS) jest bardziej ciężka reakcja po odstawieniu alkoholu. Występuje u około 1 na 20 osób, które mają objawy odstawienia alkoholu około 2-3 dni po ich ostatniego drinka. Objawy obejmują: oznaczoną drżenie i pobudzenie, splątanie i widzenie i słyszenie rzeczy, które nie istnieją (delirium). Niektórzy ludzie mają drgawki. Powikłania mogą powstać, na przykład – braku płynów w organizmie (odwodnienie) i innych poważnych problemów fizycznych.  Stan pacjenta jest krytyczny w niektórych przypadkach.

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pomagamy w leczeniu uzależnień alkoholowych.

Zadzwoń
Dojazd