Detoks alkoholowy: ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu?

Szacuje się, że około milion Polaków jest uzależnionych od alkoholu, ale tylko część osób z problemami alkoholowymi szuka profesjonalnej pomocy. Nawet w ciężkich przypadkach alkoholizmu, większość ludzi może korzystać z wielu rodzajów terapii.

W świecie natychmiastowej gratyfikacji, ludzie mają naturalną tendencję do oczekiwania, że po krótkiej rozmowie lub po zażyciu tabletki alkoholizm ustąpi.Polacy w 21 wieku są przyzwyczajeni do Super szybkich wyników. Podjęciu decyzji leczenia alkoholizmu towarzyszy lęk i obawa. Alkoholik nie wie czego może się spodziewać na trudnej ścieżce trzeźwości czuje się zaniepokojony. Broni się przed terapią lub neguje swój problem w obawie przed utratą alkoholu.

Detoks alkoholowy – ile trwa?

Ważne jest, aby pamiętać, że detoks to dopiero pierwszy krok na długiej drodze do wyzdrowienia. Detoks oznacza nagłe zakończenie spożycia alkoholu i jest niezbędne dla organizmu, aby oczyścić się z wszelkich śladów alkoholu. Proces detoksykacji trwa zwykle do siedmiu a nawet 10 dni. Po detoksie oferowane są programy rehabilitacji, zwykle trwają najmniej 30 do 45 dni. Niektórzy pacjenci wymagają nawet 60- lub 90-dniowego pobytu w ośrodku leczenia choroby alkoholowej.

Alkoholizm i jego skutki w okresie trzeźwienia zależą od nasilenia uzależnienia:

  • historia – jak długo trwa alkoholizm;
  • nasilenie objawów w przeszłości;
  • obecność innych chorób, w tym psychicznych;
  • fizyczne, psychiczne, emocjonalne, społeczne i duchowe potrzeby alkoholika.

Objawy odstawienia alkoholu mogą być łagodne jak ból głowy lub nudności, jednak niektórzy ludzie doświadczają poważnych i ciężkich objawów odstawienia – objawów abstynencyjnych w tym delirium tremens (DTS).

Ostra postać zespołu abstynencyjnego: Okres ten jest zdominowany przez drżenie, autonomicznego systemu nerwowego i nadpobudliwość ryzyko rozwinięcia DTS i drgawek. Drgawki i drżenie zazwyczaj występują w ciągu pierwszych 48 godzin po odstawieniu alkoholu i szczyt około 24 godzin. DTS zwykle około 72 godzin. Fizjologiczne objawy powszechnie doświadczane podczas ostrego odstawienia alkoholu to: tachykardia (przyspieszone bicie serca), zwiększone ciśnienie krwi, obfite pocenie się (obfite pocenie się), rozregulowanie temperatury ciała i problemy żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty).

Wczesne abstynencji: Podczas tej drugiej fazy, lęk, obniżenie nastroju i zaburzenia snu bez ostrych objawów fizycznych. Podwyższone lęk ustępuje w ciągu trzech do sześciu tygodni po zakończeniu używania alkoholu. U Kobiet trwa nieco dłużej niż mężczyzn.

Przewlekły abstynencji: Podczas tego ostatniego etapu, na wzniesieniu lęk i dysforia (głęboki stan niepokoju i niezadowolenia) mogą nie być częste, mogą wywołać negatywne, głód alkoholu i nawrót.

Psychologiczny dyskomfort związany z lękiem podczas abstynencji może być przytłaczający, nawet po tym jak większość ostrych objawów fizycznych się cofnie. Eksperci uważają to może odgrywać istotną rolę w zwiększaniu ryzyka nawrotu choroby, a także utrwalenia dalszego nadużywania alkoholu.

Skutki długoterminowego spożycia alkoholu na organizm

Długotrwałe uzależnienie może wziąć żniwo na całym ciele. Alkohol może wpływać na serce i przyczyna kardiomiopatii, zaburzeń rytmu serca (nieregularne bicie serca), udaru mózgu i wysokie ciśnienie krwi. Wątroba bierze na siebie wielkie obciążenie z reperkusjami tym stłuszczenie wątroby, alkoholowe zapalenie wątroby, zwłóknienie i marskość wątroby. Alkohol może również osłabiać układ odpornościowy, dzięki czemu ludzie są bardziej podatne na choroby, takie jak zapalenie płuc i gruźlica. Nadużywanie alkoholu może również zwiększać ryzyko raka jamy ustnej, gardła, przełyku, wątroby i raka piersi. Zaburzenia łaknienia prowadzi do wyniszczenia organizmu.

W celu osiągnięcia trzeźwości zarówno fizycznych i emocjonalnych aspekty życia osoby muszą być rozwiązane. Po wstępnym okresie czystek zakończeniu rehabilitacji zaczyna się na dobre. W celu przezwyciężenia uzależnienia od alkoholu, ludzie muszą się leczyć emocjonalnie, co wymaga edukacji i terapii. Rehab porusza różne aspekty nadmiernego picia i resztkowe efekty fizyczne i psychiczne jej nadużywania. Konieczne jest, aby dowiedzieć się, co wyzwala chęć do picia oraz opracowanie nowych i zdrowsze sposoby radzenia sobie z tymi

Emocjonalne konsekwencje są częste działania niepożądane, gdy ludzie przestać pić. Zmęczenie, depresja, niepokój, koszmary lub zmiany nastroju mogą być doświadczane jako klienci uczą się nowych metod radzenia sobie ze stresem. Praca na potrzebach duchowych jest inna droga dla ludzi w odzyskiwaniu znaleźć wewnętrzną emocjonalne

Oprócz elementów fizycznych i emocjonalnych skierowane na odwyku, znacząca zmiana nawyków społecznych jest wymuszone. Klienci będą pracować nad rozwojem zdrowsze interakcje społeczne zastąpić czasu spędzonego picia lub w zakładach pitnej. Jeżeli dana osoba została nadużywanie alkoholu przez dłuższy czas, mogą być spalane liczne mosty z rodziną i przyjaciółmi, które muszą zostać odbudowane. Rehab koncentruje się także na pomaganiu klientom w rozwijaniu nowych umiejętności społecznych, jak i praktycznych strategii unikania sytuacji, które mogą wywołać nawrót choroby.

Pozostając na trzeźwo i zapobieganiu nawrotom

Kiedy osoba jest zwolniony z detoks, on lub ona jest z wysokim ryzykiem nawrotu choroby, a zatem podatna na wszelkie awarie systemu. Detoks sama zwiększa ryzyko zgonu z przedawkowania, jeśli klient nie ma właściwie przejście z używaniem substancji leczeniu zaburzeń

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Pomagamy w leczeniu uzależnień alkoholowych.

Zadzwoń
Dojazd