Przerwanie ciągu

W celu przerwania ciągu alkoholowego nie wystarczają domowe metody. Znamy przypadki gdy żona zamyka męża w domu a i tak koledzy przyniosą… Przerywanie ciągu alkoholowego przez przymuszanie pacjenta do abstynencji może się skończyć drgawkami lub delirium.

Przerywanie farmakologiczne ciągu ma na celu złagodzenie objawów abstynencyjnych i zapobieganiu powstania zespołu abstynencyjnego. Zabieg polega na podawaniu w kroplówkach leków przeciwlękowych, uspakajających i nasennych.

Leki stosowane podczas odtrucia alkoholowego

Kroplówki służą uzupełnieniu płynów, elektrolitów. W kroplówkach podawane są leki, podawana jest też glukoza w celu szybkiego odżywienia mózgu. Trzeźwieniu towarzyszą zwykle objawy niepokoju, lęku, bezsenności i pobudzenia. Leki podawanie dożylnie takie jak diazepam likwidują lęk i u osoby po ciągu alkoholowym działają nasennie. Alkoholik po ciągu ma deficyt snu, często podczas odtrucia porostu zasypia. Podczas długotrwałego ciągu dochodzi do zaburzeń metabolicznych takich jak: niedobory elektrolitów, kwasica, zaburzenia krzepnięcia krwi, uszkodzenie wątroby wyrażające się podwyższonym poziomem transaminaz.

Zadzwoń
Dojazd